sarsa

SARSA, kamertonoterapia i „Pogoda”.

Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Pogoda”, które od 20 lat z powodzeniem działa na rzecz sprawnych inaczej mieszkańców Powiatu Starogardzkiego, zawsze stara się o najlepsze metody wsparcia i terapii dla swych podopiecznych. Dlatego też niedawno Zarząd „Pogody” nawiązał kontakt z Managementem wyjątkowej osoby, która będąc wielką gwiazdą estrady jest także wyjątkowo empatycznym terapeutą. Osobą tą jest SARSA.

SARSA ukończyła studia na kierunku edukacja artystyczna, uzyskując tytuł magistra sztuki. Posiada dodatkowo kwalifikacje z zakresu oligofrenopedagogiki i pedagogiki. Aktualnie prowadzi badania do przewodu doktorskiego. Badania te dotyczą terapii muzycznej stosowanej w stomatologii, która bazuje na autorskiej, innowacyjnej metodzie terapii akustyczno- wibracyjnej. Testy te są prowadzone przy współpracy z Kliniką Stomatologiczną Perfect Smile z Gdańska. SARSA jest także znaną wokalistką, kompozytorką i autorką tekstów. Pasja, kreatywność, umiejętności, doświadczenie i osobowość pozwalają jej robić w pracy to, co najbardziej lubi- łączenie sztuki z medycyną. SARSA od dłuższego czasu rozwija swoją pasję i kształci umiejętności w zakresie muzykoterapii, które dzięki posiadaniu międzynarodowego dyplomu może z powodzeniem wykorzystać w prowadzeniu terapii kamertonowej.

Kamertonoterapia (muzykoterapia dogłębnie komórkowa) to gałąź muzykoterapii wykorzystująca naturalną falę dźwiękową. Metoda ta jest uznana przez środowiska naukowo- medyczne a jej skuteczność potwierdzona jest licznymi badaniami oraz praktyką certyfikowanych terapeutów na całym świecie. Leczenie kamertonoterapią oparte jest na pracy z naturalnymi częstotliwościami kamertonów, których wibracje korzystnie wpływają na organizm człowieka zarówno na poziomie umysłowym jak i biologicznym oraz komórkowym. Ta innowacyjna metoda leczenia dotyczy wielu schorzeń, występujących zarówno u dzieci jak i dorosłych. Techniki kamertonoterapii zostały opracowane w oparciu o badania naukowe, których jako pierwsza dokonała dr Barbara Romanowska. Kamertony działając na sferę umysłową i emocjonalną, uwalniają człowieka od stresów, lęków i nałogów, wprowadzając go w stan wyciszenia i euforii. Z powodzeniem są one stosowane m. in. przy leczeniu autyzmu oraz ADHD. Równie skutecznie kamertonoterapia sprawdza się na poziomie komórkowym, zwalczając ponad 250 schorzeń- zmniejsza np. napięcie mięśniowe, niweluje bóle różnego pochodzenia, oczyszcza organizm z toksyn, usprawnia pracę organów ludzkich oraz reguluję pracę gruczołów dokrewnych. Działanie kamertonoterapii jest zupełnie bezpieczne dla zdrowia a więc jej efekty mogą być tylko pozytywne.
Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Pogoda”, dzięki wyjątkowej życzliwości okazanej przez SARSĘ, rozpoczęło realizację swego nowatorskiego projektu terapeutycznego, którego celem jest pomoc w poprawie stanu zdrowia swych niepełnosprawnych podopiecznych.
Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „POGODA” działa od 20 lat na terenie Powiatu Starogardzkiego. Zarząd Stowarzyszenia dokłada wszelkich starań o pozyskiwanie jak największych środków finansowych na bieżącą działalność, gdyż te uzyskiwane z budżetu państwowego nigdy nie pozwoliłyby na utrzymanie tak wysokiego standardu.
Ponieważ na chwilę obecną projekt jest finansowany wyłącznie ze środków własnych Stowarzyszenia „Pogoda”, zwracamy się do wszystkich o jego wsparcie również w formie przekazania 1% podatku dochodowego – nasz KRS 0000151612 oraz darowizn finansowych. Dzięki Państwa wsparciu niepełnosprawni mieszkańcy Powiatu Starogardzkiego będą mieli szansę na jakościowo lepsze i godne życie- zapraszamy zatem „pogodnie” do wspólnej pomocy w tym dziele!
Marta Wysocka
SON Pogoda
DSC03361
DSC03373